Hakkımızda

Aslında GurmeNetwork geçmişi olan bir fikirdi; doğru zamanı ve doğru zemini bekliyordu. Sonunda doğru insanları buldu ve doğdu.

Zorlamadan kurduk bu grubu. Doğal oldu. Yemek yemeye sevdalı tiplerdik zaten #GurmeNetwork kelimesini üstümüze gömlek olarak giydik sadece.

İyi niyetli, istekli, gerçekçi ve en temelde varoluş problematiğini yemek ekseninden yola çıkarak ele alan bir grup insandan ibaretiz. Amacımız sadece değer katmak, kalıcı arşivler oluşturmak, yemek kültürümüzün gelişmesine ve tanıtılmasına katkı sağlamak gibi klişe sözlerden ibaret değil.
Gurmenetwork’ü kültürel farklılığın, dışavurumun, iletişime bağlılığın ve kişisel yaratıcılığın bu topraklarda hala var olduğunu göstermek ve bunu ziyafet sofralarında kutlamak için kurduk.
Gurmenetwork’deki herkesin kendi yaratıcı enerjisini gruba kattığını biliyor ve ilk önce buna saygı duyuyoruz.

Yemek yemenin, farklı yemek kültürlerinin ve bu kültürlere ait sofraların birleştirici özelliğinin bizi en başta toplum olarak iyileştireceğine inanıyoruz. Böylece dünyanın daha iyi bir yer haline geleceğini biliyoruz.

Onbinlerce yıldır milyonlarca farklı yemeğin yapılması ve bunların insanların hayatlarında sindirdikleri anlamlar olması gerçekten çok tuhaf.

Biz bu tuhaflığın güzel olduğuna inanıyoruz. Sizin güzel olduğunuza inanıyoruz.

Ocağımıza hoş geldiniz!